ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τρίτη, 28 Μαΐου 2019

Οι τρεις που εκλέγονται στην ΑΡΓΟΛΙΔΑ με Π.ΝΙΚΑ - Η έκπληξη που ακούει στο όνομα ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ (Σταυροδοσία για όλους)



Η πρώτη Κυριακή τελείωσε για τις περιφερειακές εκλογές και οδηγούμαστε στην δεύτερη για την εκλογή Περιφερειάρχη. 

Πάμε να δούμε τι έκαναν οι σύμβουλοι του Παναγιώτη Νίκα στην Αργολίδα, όπου η έκπληξη ακούει στο όνομα Γιάννης Μαντζούνης ο οποίος έθεσε υποψηφιότητα για πρώτη φορά στον πολιτικό στίβο, έχοντας να αντιμετωπίσει πολύ πιο έμπειρους από αυτόν και εκλέχθηκε στην τρίτη θέση και ξεπέρασε τις 4.500 ψήφους.

Μάλιστα βρέθηκε στη πρώτη θέση των προτιμήσεων των πολιτών στον Δήμο Ναυπλιέων με 2.833 ψήφους.

Στη πρώτη θέση ο Γιάννης Μαλτέζος ο οποίος κονταροχτυπήθηκε με τον Δημήτρη Σχοινοχωρίτη και τελικά έκοψε αυτός πρώτος το νήμα. Δύο πολύ έμπειρα στελέχη και τα δύο.


Σταυροδοσία στα 230 από τα 231 εκλογικά τμήματα σε όλη την Αργολίδα
  1. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 5.052
  2. ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4.928
  3. ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 4.560
  • ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 3.554
  • ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 2.646
  • ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2.315
  • ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2.265
  • ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ 2.189
  • ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1.592
  • ΔΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 1.178
  • ΔΕΜΟΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1.028
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 704
Σταυροδοσία στα εκλογικά τμήματα στο Δήμο Ναυπλιέων
  • ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 2.833
  • ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 1.728
  • ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1.395
  • ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 1.291
  • ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1.003
  • ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 968
  • ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 588
  • ΔΕΜΟΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 446
  • ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ 380
  • ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 316
  • ΔΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 236
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 216
Σταυροδοσία στα εκλογικά τμήματα στο Δήμο Άργους Μυκηνών

ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 3.059
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2.842
ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ 1.595
ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 1.069
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 927
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 872
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 788
ΔΕΜΟΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 486
ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 477
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 358
ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 241
ΔΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 223

Σταυροδοσία στα εκλογικά τμήματα στο Δήμο Ερμιονίδας

ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1.188
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 540
ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 507
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 489
ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 478
ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 325
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 238
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 196
ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ 148
ΔΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 110
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 94
ΔΕΜΟΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 75

Σταυροδοσία στα εκλογικά τμήματα στον Δήμο Επιδαύρου

ΔΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 609
ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 570
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 498
ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 359
ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 333
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 326
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 229
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 190
ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ 66
ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 49
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 36

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου