ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 16 Δεκεμβρίου 2018

Τι έγινε στην 12η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία στο ποδόσφαιρο της Αργολίδας

Μετά και τα σημερινά δύο παιχνίδια, ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία στο ποδόσφαιρο της Αργολίδας.

Ο Αριστέας πήρε βαθμό στο νησί απέναντι στον Πόρο και ο Ποσιδώνας Διδύμων πήρε βαθειά βαθμολογική ανάσα αφού κέρδισε τον Φοίνικα με 1-0.

Στα παιχνίδια του Σαββάτου τώρα, στο Δρέπανο ο Αστέρας Δρεπανιακός φιλοξένησε το Ναύπλιο 2017 και χρειάστηκε όπως έχει συμβεί και στο παρελθόν η είσοδος του Καλυβά για να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Ναυπλίου. Με πάσα πάρε - βάλε λίγα λεπτά αφού είχε περάσει στο παιχνίδι ο Καλυβάς έδωσε στον Αγγελόπουλο που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Αραμπού για να διαμορφώσει το τελικό 0-1.

Στο Λυγουριό ο Αριστείωνας στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο απέναντι στον Πανασιναϊκό με 2-1. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Ρεβύθη στο 8' και ισοφάρισαν στο 78' οι φιλοξενούμενοι με φοβερή γυριστή κεφαλιά του Τάσου Ταμπάκη.
Ο Αριστείωνας πίεσε για να φτάσει στη νίκη και τα κατάφερε στις καθυστερήσεις. Ο Λούκας εκτέλεσε φάουλ , ο Οψιμούλης ο οποίος είχε μπει στο παιχνίδι στο 85' πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά ψαράκι έδωσε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Ο Ερμής Κιβερίου πολύ εύκολα ξεπέρασε το εμπόδιο των Σπετσών. Στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη στο 3-0 και στο δεύτερο μέρος έριξε τον ρυθμό σημειώνοντας ένα μόνο τέρμα ακόμα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 4-0.
Η Κορωνίδα Κοιλάδας επικράτησε στο Ναύπλιο του Πανναυπλιακού με 3-0 και έδειξε να ξεπερνάει την ήττα από την Ασίνη την προηγούμενη αγωνιστική. Από την άλλη ο Πανναυπλιακός είχε ελλείψεις με κυριότερη αυτή του Μπάρδη και δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό.

Ήττα για τον Ατρόμητο Παναριτίου στην Τροιζήνα από την τοπική ομάδα με σκορ 3-1. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι 2-0 από ημίχρονο, στο δεύτερο προσπάθησε να αντιδράσει η ομάδα του Παναριτίου, πέτυχε ένα τέρμα αλλά δεν ήταν αρκετό αφού στη συνέχεια δέχθηκε και τρίτο οπότε κάπου εκεί τελείωσαν ολα.