ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τετάρτη, 24 Οκτωβρίου 2018

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τι έγινε στην Α2 τοπική κατηγορία ανδρών το Σαββατοκύριακο ...Γράφει ο ΜΠΑ-ΣΧΕΤΙΚΟΣ

Το Σαββατοκύριακο έπαιξε μπάσκετ και η Α2 τοπική κατηγορία ανδρών.

Στο Λεωνίδιο στο ντέρμπυ των ουραγών το Λεωνίδιο, πήρε την πρώτη του νίκη επί του Τροιζηνιακού με +5 πόντους διαφορά. Λεωνίδιο - Τροιζηνιακός 64-59.

Η Ασίνη, πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, πήρε το τρίτο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα μέσα στο Βραχάτι και βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Βραχάτι – Ασίνη 55-71.

Η συνένωση Άτλα – Μεθάνων, στη Νέα Κίο κατάφερε να κάμψει την όποια αντίσταση της Δόξας Αγίου Αδριανού, (68-59) που αγωνίσθηκε χωρίς Λιακόπουλο και Κατσούρη.

Στο Άργος ο Ολυμπιακός, πήρε άνετα το παιχνίδι με τον Ερμή Κιβερίου, με 81-30 που βγήκε στο παρκέ με έξι μόλις παίκτες.

Ο Σπάρτακος Άργους έκανε την πρώτη του ήττα από το Χιλιομόδι 47-59, το οποίο χρειάστηκε μόνο ένα δεκάλεπτο (το τρίτο) για να πάρει τον αγώνα, αφού στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 25-25.

Τους πρώτους βαθμούς νίκης, χωρίς όμως αγώνα πήρε η Ακαδημία Άργους αφού ως γνωστό η Μπουμπουλίνα Σπετσών αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα. (20-00 α.α)

Έτσι μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές η Βαθμολογία στην Α2 διαμορφώνεται ως εξής: