ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 15 Απριλίου 2018

Μόνο αν αυτοκτονήσει θα χάσει το πρωτάθλημα η ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ - Νέο στραβοπάτημα της ΚΟΙΛΑΔΑΣ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

Με το ένα πόδι στη Γ εθνική βρίσκεται η Ένωση Λέρνας αφού αύξησε την διαφορά της από την δεύτερη Κοιλάδα κατά 5 βαθμούς έχοντας για τη συνέχεια ένα σχετικά εύκολο πρόγραμμα, αντίθετα με την Κορωνίδα της οποίας είναι δύσκολο.

Μένουν ακόμα τέσσερις αγωνιστικές και η Ένωση Λέρνας θα πρέπει να κάνει δύο γκέλες πράγμα εξαιρετικά δύσκολο αφού το ένα ματς είναι με τον Ολυμπιακό Άργους , οπότε στα τρία ματς θα πρέπει να γκελάρει στα δύο.
Άρα μπορούμε να μιλάμε σχεδόν με σιγουριά ότι έχουμε Πρωταθλήτρια ομάδα στην Αργολίδα.
Στο παιχνίδι της Κοιλάδας ο Ατρόμητος Παναριτίου προηγήθηκε με 2-0  και πήγε στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να το κρατήσει και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 και έτσι τελείωσε το ματς, ένα αποτέλεσμα καταστροφικό για την Κοιλάδα.
Η Ένωση Λέρνας προηγήθηκε στο 38' και στο 45' με 2-0 απέναντι στον Τροιζηνιακό αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ''έκατσε'' με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μειώσουν σε 2-1 και να έχουν και ευκαιρίες για να φέρουν το ματς στα ίσια, κάτι που δεν έγινε και η Ενωση Λέρνας πλέον μόνο αν αυτοκτονήσει μπορεί να χάσει το φετινό πρωτάθλημα.