ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τετάρτη, 10 Ιανουαρίου 2018

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ: Ήττα από τον Διαγόρα Αγ.Παρασκευής με 3-2 στις καθυστερήσεις

Την ήττα γνώρισε ο Ερμής Κιβερίου στη Μυτιλήνη με 3-2 από τον Διαγόρα Αγ. Παρασκευής και παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία.

Αν και προηγήθηκε ο Ερμής με τον Κουτσοδήμο στο 26' δεν τα κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ του σκορ αφού στο 44΄ θα πετύχει γκολ, θα ακυρωθεί ως οφσάϊτ και στην αμέσως επόμενη φάση, οι γηπεδούχοι θα κερδίσουν πέναλτι το οποίο θα εκτελέσει ο Μαλακός και θα ισοφαρίσει σε 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής θα προηγηθεί εκ νέου με τον Βεζυρτζόγλου να κλέβει την μπάλα μέσα στην περιοχή του Διαγόρα, να ανατρέπεται και να κερδίζει το πέναλτι.
Το εκτέλεσε ο ίδιος έκανε το 1-2 και σημείωσε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Κιβερίου.
Στο 85' ο Τσομπανέλλης ισοφάρισε σε 2-2 με το γκολ να αμφισβητείται έντονα από τους ανθρώπους του Ερμή για το αν η μπάλα έχει περάσει την γραμμή. Ο επόπτης έφυγε για την σέντρα, προκλήθηκε ολιγόλεπτη διακοπή στο ματς και το γκολ μέτρησε κανονικά.
Στις καθυστερήσεις ο Διαγόρας θα κερδίσει πέναλτι , θα το εκτελέσει ο Τσομπανέλλης, θα νικήσει τον Κοζιώτη και θα δώσει τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του για την αποφυγή του υποβιβασμού.
Τρομερά παράπονα από τον Ερμή για την διαιτησία Ωραιόπουλου του συνδέσμου Δωδεκαννήσων και για το γκολ που δεν μέτρησε αλλά και για το πέναλτι.

Διαγόρας Αγ.Παρασκευής: Μαλλής, Τοπάλλι, Κρασουδάκης, Ρέτζος (70' Κίστα), Μέρο,Αχείμαστος, Λαζαρίδης,Τζ'ορνταν.Τζέκο,Μαλακός ( 52' Τσομπανέλλης), Παρέλλης

Ερμής Κιβερίου: Κοζιώτης, Διαμαντ'ης (28' Τσελάνι), Σάκουλης (76' Μίλης), Χατζόπουλος, Ζίου,Αγγελόπουλος (81' Αντωνόπουλος),Μουσταφάϊ,Μαρίνης,Βεζυρτζόγλου,Γιάννος,Κουτσοδήμος