ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 14 Ιανουαρίου 2018

Μάγκικο διπλό του ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΥ στη ΧΑΛΚΙΔΑ (1-2)

ΦΩΤΟ: egnomi.gr
Τεράστιο διπλό του Παναργειακού μέσα στην Χαλκίδα με 2-1 και με 14 ποδοσφαιριστές μόλις στην αποστολή. Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Κετικίδη τα έδωσαν όλα, πήραν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς νικώντας ακόμη και τα προβλήματα που υπάρχουν στην ομάδα του Άργους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι έπαιξαν σχεδόν όλοι οι νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές και κατάφεραν αμέσως να μπουν στο κλίμα και να καταλάβουν ποια φανέλα φορούν.
Πριν συμπληρωθούν τα δέκα λεπτά αγώνα ο Καλύβας άνοιξε το σκορ για τους Λύκους από το σημείο του πέναλτι, μία παράβαση που κέρδισε ο Παιδάκης.
Το 0-2 σημείωσε με κεφαλιά ο Νώτης μετά απο εκτέλεση κόρνερ στο 62' και το μόνο που κατάφερε η Χαλκίδα ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Ταυταρίδη για το τελικό 1-2.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κετικίδης): Μάνος, Παπαγιώτου, Θοδ. Καραμπάς (91' Καλογεράκης), Μεζίνης, Νώτης, Καϊάφας, Λιακόπουλος (85' Τζαματζίτζε), Καμπιώτης, Αμέντ (86' Φασουλής), Καλύβας, Παιδάκης