ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 12 Νοεμβρίου 2017

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017: Εμφατική νίκη με 6-1 εκτός έδρας τον ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΡΥΑΣ

φωτό αρχείου
Μία κακή παρένθεση ήταν από οτι φαίνεται η ισοπαλία στο παιχνίδι με τον Διοβουνιώτη την προηγούμενη αγωνιστική για το Ναύπλιο 2017 αφού στην Λυρκεία πέρασε με το εμφατικό 6-1 κερδίζοντας τον Ηρακλή Καρυάς.

Ο Καλυβάς σημείωσε τρία τέρματα και ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού και συνέχισε έτσι τις καλές του παρουσίες.
Στο 30' άνοιξε το σκορ ο έμπειρος μεσοεπιθετικός και στη συνέχεια ο γερόλυκος Δημήτρης Μπούνος έκανε το 0-2.
Ο Διαλιάτσης ο οποίος είχε περάσει με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στην θέση του Μπούνου, χρειάστηκε μόλις ένα λεπτό για να χριστεί σκόρερ και να διαμορφώσει το 0-3.
Ο Ηρακλής αντέδρασε και όπως αποδείχτηκε πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Καπετάνο στο 48'.
Η συνέχεια είχε ακόμη τρία γκολ για το Ναύπλιο 2017 με τους Καλυβά στο 51' και στο 60' και Παπασαράντο στο 88'.
Το τελικό σκορ 1-6 για την ομάδα του Χάρη Σταυρόπουλου η οποία έδειξε να ξεπερνάει πολύ εύκολα το εμπόδιο του Ηρακλή αλλά και την ισοπαλία με τον Διοβουνιώτη που μάλλον καλό έκανε στην ομάδα του Ναυπλίου αφού έδειξε ότι δεν πρέπει σε καμία στιγμή να εφησυχάζεις με όποιον αντίπαλο και να παίζεις.