ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2017

Νίκη για ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟ στο ντεμπούτο του Κετικίδη - Ισοπαλία στο ΑΡΓΟΛΙΚΟ ντέρμπι ΕΝΩΣΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ - ΕΡΜΗ ΚΙΒΕΡΙΟΥ

ΦΩΤΟ sport-ermionida.blogspot.gr
Ο Παναργειακός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ εθνικής κερδίζοντας με 1-0 την Θύελλα Ραφήνας.Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Φασουλής δώδεκα λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90' και έκανε δώρο τους τρεις βαθμούς στον Γιώργο Κετικίδη, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο των Λύκων. Θυμίζουμε ότι αντικατέστησε τον Γιάννη Δουβίκα.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Κετικίδης):Τσέλιος- Παναγιώτου, Μεζίνης, Ντούκιτς, Κολλαράς- Ιβανσιτς, Πούτσης, Καλογέρης (60′ λόγω τρ. Φασούλης)- Παπουτσής (75′ Παιδάκης), Στάβριτς, Πέγιτς (92′ Νώτης).

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ
(Στ.Ηλιόπουλος): Πάντος, Αράπης, Παπαδόπουλος, Μανουσάκης, Φύτρος, Καραγιονέλης, Χαρακτίδης, Ντόσκας, Μουντάκης (66′ Σενέ), Μαστρογιαννούδης, Μπότσης (60′ Σαντίκου).

Στην Ερμιόνη αν κάποιος θα πρέπει να είναι ευχαριστημένος αυτός είναι ο Ερμής Κιβερίου, ο οποίος πήρε θετικό αποτέλεσμα από την μέχρι τώρα πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος, Ένωση Ερμιονίδας.

Η Ένωση προηγήθηκε με τον Τζιέρη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και σχεδόν τρία λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90' ο Κουτσοδήμος έφερε το ματς στα ίσα με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.
Να σημειώσουμε εδώ ότι και οι δύο ομάδες είναι αήττητες στην μέχρι τώρα πορεία τους στον 7ο όμιλο της Γ εθνικής.

Ένωση Ερμιονίδας : Στεφανίδης , Κασαπίδης, Αδαμόπουλος, ( 66΄Σχοινάς), Τζιέρης, Tresa,( 61΄Τριανταφύλλου), Μπιμπισίδης, Κιοσσές , Παλαιοπάνος, Μαζιώτης, Αγγελόπουλος ( 78΄Μαζίνι) , Τριμπόνιας ( 74΄Βασιλέρης).

Ερμής Κιβερίου : Παλιγγίνης, Ζίου ( 30΄Διαμαντής), Σάκουλης, ( 74΄Μπιτζής), Χατζόπουλος, Σελλής, Παπαιωάννου, Αγγελόπουλος, ( 57΄Γιάννος), Γκάτσης, Τσακανίκας ,( 57΄Καραγκούνης), Moustafaj, Κουτσοδήμος