ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 14 Μαΐου 2017

Θύελλα Μαλανδρενίου - ΑΟΚ 3-1 στο ντέρμπι κορυφής

Η ομάδα της Θύελλας ήταν η μεγάλη νικήτρια του αγώνα με τον ΑΟΚ αφού επικράτησε με 3-1 σ' ένα παιχνίδι που δεν έλειψαν οι εντάσεις, τα νεύρα και το πάθος από τις δύο πλευρές.

Η Θύελλα Μαλανδρενίου προηγήθηκε με τον μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα 'Εντρι στο 19' και ενώ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται προηγουμένως για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα τους.

Το 2-0 θα πετύχει και πάλι ο Έντρι νικώντας τον Κλεισιάρη με ιδανικό πλασέ, οκτώ λεπτά πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΟΚ θα πιέσει για να πετύχει κάποιο τέρμα και σε μία περίεργη φάση η μπάλα δείχνει να χτυπάει σε χέρι αμυντικού των γηπεδούχων στην προσπάθεια που κάνει για να κόψει την μπάλα, αυτή χτυπάει στο τακουνάκι του επιτιθέμενου ποδοσφαιριστή του ΑΟΚ και αμέσως μετά στο χέρι του αμυντικού του Μαλανδρενίου, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να μη δείχνει την παράβαση και η μπάλα στην συνέχεια μετά από σουτ να καταλήγει άουτ.
Στο 53' ο Ευσταθίου, θα μειώσει το σκορ σε 2-1 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι αλλά ο ΑΟΚ, θα μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού θα αποβληθεί ο Μπεκιάρης με απ'ευθείας κόκκινη κάρτα σαν τελευταίος ποδοσφαιριστής.

Το 3-1 θα γίνει από τον Παπαγεωργόπουλο στο 88' με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για καθαρό οφσάϊτ, όχι για τον σκόρερ αλλά γι αυτον που γίνεται κάτοχος πριν και βγάζει την σέντρα.
Στο γήπεδο του Κουτσοποδίου βρέθηκε αρκετός κόσμος, πολλοί ποδοσφαιριστές άλλων ομάδων, προπονητές αλλά και παράγοντες.

ΓηπεδούχοςΦιλοξενούμενη
ΑλλαγέςΚάρτεςΤέρματαΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥΑ.Ο. Ν.ΚΙΟΥΤέρματαΚάρτεςΑλλαγές
ΣΚΛΛΑΒΟΥΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1995)1(1988) ΚΛΕΙΣΙΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(45')ΜΑΝΤΕΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (1995)2(1992) ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣΚίτρινη Κάρτα(63')65'
ΚΟΥΓΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1984)3(1994) ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣΓκολ!
GEORGIOU DIMITRIS (1997)4(1984) ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΚίτρινη Κάρτα(22')Κόκκινη Κάρτα(75')
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (1987)5(1985) ΓΑΤΣΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣΚίτρινη Κάρτα(57')
83'Κίτρινη Κάρτα(65')ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1975)6(1981) ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
52'Κίτρινη Κάρτα(22')ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1981)7(1987) KΑΣΚΑΦΕΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(90')ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (1980)8(1984) ΚΟΥΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΚίτρινη Κάρτα(22')
70'ΛΑΜΠΑΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1990)9(1996) ΧΑΪΜΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΚίτρινη Κάρτα(35')
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1990)10(2000) ΓΚΟΥΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Γκολ!Γκολ!RRAPAJ ENDRI (1994)11(2001) ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ84'
Αναπληρωματικοί
52'Γκολ!ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (1997)12(1999) ΦΑΜΕΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (1991)13(1992) ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
83'ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1993)14(1987) ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ84'
ΔΟΜΑΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1995)15(1973) ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1977)16(1985) ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ65'
70'ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΣΟΦΙΑΝΟΣ (1993)17(1991) ΚΑΠΛΑΤΖΗΣ ΜΑΡΚΟΣ