ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Κυριακή, 28 Αυγούστου 2016

Χορταστικό ματς στο ΛΕΩΝΙΔΙΟ απέναντι στην τοπική ομάδα και τον ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ ( 2-3 )

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι ο Αργοναύτης κέρδισε το Λεωνίδιο εκτός έδρας με 3-2, αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0.
Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Κιρβαλίτζε με πολύ ωραία ατομική προσπάθεια μετά από μπαλιά του Λάτση. Ο εξτρέμ του Λεωνιδίου, κατέβασε πολύ ωραία την μπάλα, απέφυγε τον αντίπαλο του και έστειλε την μπάλα με πολύ καλό διαγώνιο σουτ στην αριστερή γωνία του Μπραιμλάρι στο 40'.

Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια και στην επανάληψη, οι του Λεωνιδίου ευτύχησαν να προηγηθούν με δύο τέρματα, με τον Κιρβαλίτζε να σπάει την κατάλληλη στιγμή στον Πιτ Κυρίο και αυτός σε κενή εστία να κάνει το 2-0 στο 70'.

Κάπου εκεί ήρθε η αντδραση από την πλευρά του Αργοναύτη και με δύο γκολ στο 78' με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Πάρη Κάπλατζη και δύο λεπτά αργότερα με πλασέ του Μακρίδη, ισοφάρισε σε 2-2.

Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στο 90' ο Νέτζα με πλασέ και αφού η μπάλα βρήκε πρώτα το δοκάρι της εστίας του Γιαννούση.