ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Σάββατο, 8 Μαρτίου 2014

ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΚΙΒΕΡΙ - 4-3 ΑΠΟ 1-3 ΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ Ο ΕΡΜΗΣ - ΜΕ 9 ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ( ΣΕ ΛΙΓΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ )

Μεγάλη ανατροπή για τον Ερμή Κιβερίου που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-3 και τελικά κατάφερε να κερδίσει στα τελευταία λεπτά με 4-3 και ενώ η Κορωνίδα είχε μείνει με 9 ποδοσφαιριστές.

Στο 4' ο Μπάρδης θα εκτελέσει το φάουλ από πλάγια θέση και ο Καλυβόπουλος θα βρεθεί στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά θα γράψει το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα μετά από λάθος παράλληλη πάσα του Δρούγκα, θα κλέψει ο Νέντζα, θα διανύσει όλο το γήπεδο και θα κεραυνοβολήσει τον Κοζιώτη ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 28' ο σκόρερ του πρώτου τέρματος της Κοιλάδας θα ανατραπεί από τον Δρούλια και ο κ. Καπετάνιος θα δείξει το σημείο του πέναλτι. Ο Αντωνόπουλος θα αναλάβει την εκτέλεση και θα βάλει μπροστά την ομάδα του με 1-2.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Κιβερίου, θα δεχτεί και τρίτο τέρμα από τον Aποστόλου στο 34'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο διαιτητής της αναμέτρησης θα δείξει την εσχάτη των ποινών σε χέρι αμυνόμενου της Κοιλάδας. Ο Σαρρής θα εκτελέσει εύστοχα και θα μειώσει σε 2-3 στο 70' .

Στο 73' θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αντωνόπουλος που θα κάνει χέρι στην μεσαία γραμμή και στο 80' επίσης με δεύτερη κίτρινη θα αποβληθεί ο αριστερός μπάκ της Κοιλάδας Αποστόλου.

Ο Ερμής με δύο παίκτες περισσότερους θα πιέσει τους φιλοξενούμενους και αυτή η πίεση θα αποφέρει καρπούς στο 87' με τον Μπεξή να ισοφαρίζει με πλασέ στην κίνηση και στο 90' τον Αρδάμη με κεφαλιά να δίνει την νίκη στην ομάδα του Κιβερίου μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από τους ανθρώπους του Ερμή.