ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου 2014

ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΟ ΑΡΓΟΣ ΣΗΜΕΡΑ...ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 4-1 ( ΦΩΤΟ )

ΤΟ 2-0 ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΚΑΛΙΑΜΟΥΤΟΣ
"Ιστορική" μπορει να χαρακτηριστεί η σημερινή ημέρα για τις δύο μεγάλες ομάδες του Νομού αφού αναμετρήθηκαν σε αγώνα φιλικού επιπέδου στο γήπεδο του Άργους, κάτι που είχε να συμβεί πάρα πολλά χρόνια. Νικητής αναδείχθηκε ο Παναργειακός με 4 - 1.

ΣΑΡΑΚΙΝΙΩΤΗΣ (ΑΡΙΣΤΕΡΑ) - ΜΑΡΙΝΗΣ ( ΔΕΞΙΑ )
Τα  γκολ σημείωσαν ο Μπιτζής στο 30' , ο Καλιαμούτος με πέναλτι δέκα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και τα υπόλοιπα δύο γκολ σημείωσε ο Καρούτης στο 50' και στο 75'. Για τον Πανναυπλιακό το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ρέντι Μουσταφάϊ.

Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν αρκετά νέα πρόσωπα τα οποία  δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα και σίγουρα έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση στην οποία βρίσκονται.