ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τετάρτη, 5 Φεβρουαρίου 2014

ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ - ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟ 4-0 ( photo )

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα πέρασε η ομάδα της Κορωνίδας στην Κοιλάδα στον αγώνα κυπέλλου με αντίπαλο τον Αστέρα Δρεπανιακό όπου και κέρδισε με σκορ 4-0.

Μόλις στο 5' ο Κούσης ανενόχλητος μέσα από την μικρή περιοχή κατέβασε και πλάσαρε τον Ρόζη για το 1-0.

Στο 13' ο Ατζαμίδηςς θα ανατρέψει κατά την γνώμη του κ. Καπετάνιου τον Κούση μέσα στην μεγάλη
περιοχή , ο διαιτητής της αναμέτρησης θα δείξει την άσπρη βούλα και εκεί με την βοήθεια και της τύχης ο Κούσης θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μανιάτης θα δεχθεί απευθείας κόκκινη κάρτα από τον κ.Καπετάνιο για κάτι γαλλικά που αντάλλαξε με την εξέδρα.

Το δεύτερο ημίχρονο θα είναι τυπική υπόθεση για τους γηπεδούχους που θα πετύχουν ακόμα δύο γκολ με τον Αντωνόπουλο στο 54' να κάνει το 3-0 και τον Μέγα στο 58' να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Έτσι η Κορωνίδα Κοιλάδας περνάει στην φάση των "4" και θα μάθει τον αντίπαλο της στην
κλήρωση που θα γίνει την Πέμπτη 6-2-2014 στα γραφεία της ΕΠΣΑ.
Το Σάββατο οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν αυτή την φορά για το πρωτάθλημα.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ: Αποστόλου, Γκρεβτσίδης, Σαγκατέλωφ, Ψωμάς, Δώρας, Μέγας (58' Αλεξανδρής), Αποστόλου, Αντωνόπουλος, Κούσης (55' Λούμης), Νέντζα, Καζοκάρου (60' Ζέρβας ),

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ: Ρόζης, Λαγός(46' Φουρνάρος), Μίχος(72' Ρεβίθης), Δωρής, Λαμπρούσης, Ατζαμίδης, Μιλούσι(46' Σταυρόπουλος), Δωρής, Μπογάς, Μανιάτης, Σχίζας