ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2014

Ο ΚΟΖΙΩΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΤΟΝ ΕΡΜΗ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 2013 -2014 ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ

Μέτριο παιχνίδι στο Δ.Α.Κ. Άργους ανάμεσα στην Κορωνίδα Κοιλάδας και τον Ερμή Κιβερίου στον τελικό του κυπέλλου Αργολίδας για την περίοδο 2013 - 2014.

Η πρώτη καλή φάση έγινε στο 8' όταν μετά από κεφαλιά του Καζά ο Αποστόλου απομάκρυνε πάνω σχεδόν στην γραμμή.

Έξι λεπτά αργότερα ο Νέτζα μετά από κάθετη πάσα του Κούση θα στείλει με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα στα δίχτια του Κοζιώτη κάνοντας το 1-0 για την ομάδα της Κοιλάδας.

Η Κορωνίδα Κοιλάδας θα έχει την υπεροχή σε όλο το πρώτο ημίχρονο και στο 25' θα κάνει ακόμα μία σημαντική ευκαιρία με τον Μέγα, έδιωξε όμως ο Κοζιώτης και στην επαναφορά σουτ του Αντωνόπουλου η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Ο υφυπουργός Αθλητισμού και πολιτισμού
 ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ
    Στο 28' ο Δημάκος προειδοποίησε την ομάδα της Κοιλάδας και συνδιάστηκε πολύ όμορφα με τον Καλυβόπουλο, ο πρώτος επιχείρησε το πλασέ αλλά έδιωξε ο Αποστόλου πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτια.

Στο 34' θα έρθει η ισοφάριση για την ομάδα του Κιβερίου,  μετά από κόρνερ του Δημάκου, η μπάλα θα περάσει από όλους και με πολύ ωραίο γυριστό σουτ ο Φίλης θα γράψει το 1-1 μεσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για τους Κιβεριώτες φιλάθλους.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-1

O προπονητής των τίτλων ΛΟΥΚΑΣ ΚΟΥΡΟΣ
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες φάνηκαν κουρασμένες και είναι λογικό αυτό αφού όλη την χρονιά έπρεπε συνέχεια να είναι στο 100% των δυνατοτήτων τους και ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα να μην έχουμε τις πολλές φάσεις.

Ένα σουτ του Δημάκου από πλάγια θέση που έδιωξε ο Αποστόλου σε κόρνερ και μία φάση του Κούση που έπεσε τελευταία στιγμή και μπλόκαρε στα πόδια του ο Κοζιώτης.

Η τελευταία καλή στιγμή στην διάρκεια του εννενηντάλεπτου θα είναι για το Κιβέρι με τον Σαρρή να πιάνει την κεφαλιά μετά από ωραίο συνδυασμό τριών παικτών αλλά ο Αποστόλου να του λέει όχι.

Το παιχνίδι μοιραία οδηγήθηκε στην παράταση όπου θα έχουμε κάποια σουτ χωρίς όμως αντίκρισμα και για τις δύο ομάδες και την ευκαιρία του αγώνα στο 120' . Ο Καλυβόπουλος έχοντας εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα της Κοιλάδας και σε κενή εστία, κατάφερε να στείλει την μπάλα άουτ. Λέμε κατάφερε γιατί πρόκειται περί κατορθώματος. Βέβαια στο ποδόσφαιρο ολα μπαίνουν και όλα χάνονται.

Το αποτέλεσμα δεν θα αλλάξει και θα πάει το παιχνίδι στα πέναλτι όπου εκεί θα μιλήσει ο Κοζιώτης ο οποίος και θα αποκρούσει τρία πέναλτι δίνοντας έτσι το τρόπαιο στην ομάδα του.