ΔΡΟΜΟΣ ΙΚΤΕΟ

Τετάρτη, 12 Φεβρουαρίου 2014

ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ - ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 2-2 (3-4) ( ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ )

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην διαδικασία της ρώσικης ρουλέτας για να αναδειχθεί η ομάδα που θα διεκδικήσει μαζί με την Κορωνίδα Κοιλάδας τον τίτλο του κυπελλούχου Αργολίδας για την περίοδο 2013-2014.

Πέρασαν μόνο πενήντα δευτερόλεπτα στο παιχνίδι για να μπεί το πρώτο γκολ και το πέτυχε ο Κορονίδης για λογαριασμό του Ερμή Κιβερίου.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν αναπάντητο αυτό το τέρμα και με τον       Διαμαντή Β. στο 16'  έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Στο 47' ο Σελλής θα ανατράψει τον Σκαλίδη μεσα στην περιοχή όπου ήταν σε προφανή θέση για γκολ και ο κ. Ιωαννίδης θα δείξει την κόκκινη κάρτα στον αμυντικό των φιλοξενούμενων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπλάτσος αλλά εστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρόπουλου.

Στο 63' ο Σαρρής μετά από πολύ ωραία κάθετη μπαλιά του Μπάρδη με ξερό δεξί σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτια του Κυριακόπουλου δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στον Ερμή με 2-1.

Δεν πρόλαβαν να περάσουν τρία λεπτά από το γκολ του Σαρρή και ο διαιτητής της αναμέτρησης Ιωαννίδης, θα καταλογίσει νέο πέναλτι σε τράβηγμα μέσα στην περιοχή και πάλι για τον ΠΑΟΚ. Αυτή την φορά την εκτέλεση θα αναλάβει ο Σκαλίδης και θα ευστοχήσει ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Τα εννενήντα λεπτά θα βρουν τις δύο ομάδες ισόπαλες και το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην παράταση όπου και εκεί δεν θα αλλάξει
κάτι.

Στην διαδικασία των πέναλτι οι ποδοσφαιριστές του Λουκά Κούρου θα είναι πιο ψύχραιμοι, θα βρουν στόχο τέσσερις φορές έναντι τριών των αντιπάλων τους και θα πάρουν την πρόκριση για τον τελικό που θα αντιμετωπίσουν την Κορωνίδα Κοιλάδας που εκείνη την ώρα κέρδιζε τον Τροιζηνιακό στον άλλον ημιτελικό με 1-0.

Από την εξέδρα του γηπέδου του Κουτσοποδίου δεν έλειψαν βέβαια και οι όμορφες παρουσίες.

ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ : ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΛΛΙΑΣ ( 66' ΜΠΟΥΡΗΣ), ΚΟΥΓΙΑΣ, ΨΥΧΟΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ, ΠΑΝΟΣ, ΣΚΑΛΙΔΗΣ, ΜΠΛΑΤΣΟΣ (100' PRAPAJ ), ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ( 88' ΝΑΣΣΗΣ )

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ:  ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΡΟΥΓΚΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ( 80' ΒΑΡΒΟΥΛΕΤΟΣ),
ΦΙΛΗΣ, ΣΕΛΛΗΣ, ΚΑΖΑΣ, ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΑΜΑΡΤΖΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ ( 69' ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ( 56' ΜΠΑΡΔΗΣ), ΣΑΡΡΗΣ